Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 64-<a class="lexicon-tooltip cbax-lexicon-link" data-bs-toggle="tooltip" title="Bit stands for "binary digit" and is the smallest binary information unit in the computer environment." data-bs-placement="top" data-bs-html="true" data-bs-template="<div class='tooltip' role='tooltip'><div class='arrow'></div><div class='tooltip-inner cbax-lexicon-tooltip-inner'></div></div>">bit</a> Computing: | Yes |
|---|---|
| Architecture Features: | Demand Based Switching, Execute Disable Bit capability, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Technology, Intel Advanced Smart Cache |
| Cache: | 4 MB |
| Cache Memory Details: | Smart Cache - 4 MB |
| Clock Speed: | 2 GHz |
| Compatible Slots: | 1 x processor |
| Designed For: | HPE ProLiant DL380 G6, DL380 G6 Base, DL380 G6 Entry, DL380 G6 Performance |
| Installed Size: | 4 MB |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Number of Cores: | Quad-Core |
| Number of Threads: | 4 threads |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 80 W |
| Type: | Advanced Smart Cache |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon E5504 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Processors International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Processors International.pdf |
| 64-<a class="lexicon-tooltip cbax-lexicon-link" data-bs-toggle="tooltip" title="Bit stands for "binary digit" and is the smallest binary information unit in the computer environment." data-bs-placement="top" data-bs-html="true" data-bs-template="<div class='tooltip' role='tooltip'><div class='arrow'></div><div class='tooltip-inner cbax-lexicon-tooltip-inner'></div></div>">bit</a> Computing: | Yes |
|---|---|
| Architecture Features: | Demand Based Switching, Execute Disable Bit capability, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Technology, Intel Advanced Smart Cache |
| Cache: | 4 MB |
| Cache Memory Details: | Smart Cache - 4 MB |
| Clock Speed: | 2 GHz |
| Compatible Slots: | 1 x processor |
| Designed For: | HPE ProLiant DL380 G6, DL380 G6 Base, DL380 G6 Entry, DL380 G6 Performance |
| Installed Size: | 4 MB |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Number of Cores: | Quad-Core |
| Number of Threads: | 4 threads |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 80 W |
| Type: | Advanced Smart Cache |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon E5504 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: