Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 64-<a class="lexicon-tooltip cbax-lexicon-link" data-bs-toggle="tooltip" title="Bit stands for "binary digit" and is the smallest binary information unit in the computer environment." data-bs-placement="top" data-bs-html="true" data-bs-template="<div class='tooltip' role='tooltip'><div class='arrow'></div><div class='tooltip-inner cbax-lexicon-tooltip-inner'></div></div>">bit</a> Computing: | Yes |
|---|---|
| Cache: | 4 MB |
| Cache Memory Details: | Smart Cache - 4 MB |
| Clock Speed: | 2.13 GHz |
| Compatible Processor Socket: | LGA1366 Socket |
| Compatible Slots: | 1 x processor - LGA1366 Socket |
| Designed For: | HP Workstation z600, z800 ¦ HPE ProLiant DL160 G6, DL160 G6 Special Server, DL180 G6, DL180 G6 Special Server, ML150 G6, ML330, ML330 G6, ML330 G6 Base, ML330 G6 Special Server, ML330e, ML330T01, ML350 G6, ML350 G6 Special Server, SL170s G6 1U Left Half W |
| Installed Size: | 4 MB |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturing Process: | 45 nm |
| Number of Cores: | Quad-Core |
| Number of Threads: | 4 threads |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 80 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon E5506 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Processors International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Processors International.pdf |
| 64-<a class="lexicon-tooltip cbax-lexicon-link" data-bs-toggle="tooltip" title="Bit stands for "binary digit" and is the smallest binary information unit in the computer environment." data-bs-placement="top" data-bs-html="true" data-bs-template="<div class='tooltip' role='tooltip'><div class='arrow'></div><div class='tooltip-inner cbax-lexicon-tooltip-inner'></div></div>">bit</a> Computing: | Yes |
|---|---|
| Cache: | 4 MB |
| Cache Memory Details: | Smart Cache - 4 MB |
| Clock Speed: | 2.13 GHz |
| Compatible Processor Socket: | LGA1366 Socket |
| Compatible Slots: | 1 x processor - LGA1366 Socket |
| Designed For: | HP Workstation z600, z800 ¦ HPE ProLiant DL160 G6, DL160 G6 Special Server, DL180 G6, DL180 G6 Special Server, ML150 G6, ML330, ML330 G6, ML330 G6 Base, ML330 G6 Special Server, ML330e, ML330T01, ML350 G6, ML350 G6 Special Server, SL170s G6 1U Left Half W |
| Installed Size: | 4 MB |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturing Process: | 45 nm |
| Number of Cores: | Quad-Core |
| Number of Threads: | 4 threads |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 80 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon E5506 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: