Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 64-<a class="lexicon-tooltip cbax-lexicon-link" data-bs-toggle="tooltip" title="Bit stands for "binary digit" and is the smallest binary information unit in the computer environment." data-bs-placement="top" data-bs-html="true" data-bs-template="<div class='tooltip' role='tooltip'><div class='arrow'></div><div class='tooltip-inner cbax-lexicon-tooltip-inner'></div></div>">bit</a> Computing: | Yes |
|---|---|
| Architecture Features: | Enhanced SpeedStep technology, Hyper-Threading Technology, Intel Virtualization Technology, Intel Turbo Boost Technology |
| Cache: | 12 MB |
| Clock Speed: | 3.06 GHz |
| Compatible Processor Socket: | LGA1366 Socket |
| Installed Size: | 12 MB |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturing Process: | 32 nm |
| Max Turbo Speed: | 3.46 GHz |
| Number of Cores: | 6-core |
| Number of Threads: | 12 threads |
| Pricing Type: | Factory integrated |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 95 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon X5675 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Processors International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Processors International.pdf |
| 64-<a class="lexicon-tooltip cbax-lexicon-link" data-bs-toggle="tooltip" title="Bit stands for "binary digit" and is the smallest binary information unit in the computer environment." data-bs-placement="top" data-bs-html="true" data-bs-template="<div class='tooltip' role='tooltip'><div class='arrow'></div><div class='tooltip-inner cbax-lexicon-tooltip-inner'></div></div>">bit</a> Computing: | Yes |
|---|---|
| Architecture Features: | Enhanced SpeedStep technology, Hyper-Threading Technology, Intel Virtualization Technology, Intel Turbo Boost Technology |
| Cache: | 12 MB |
| Clock Speed: | 3.06 GHz |
| Compatible Processor Socket: | LGA1366 Socket |
| Installed Size: | 12 MB |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturing Process: | 32 nm |
| Max Turbo Speed: | 3.46 GHz |
| Number of Cores: | 6-core |
| Number of Threads: | 12 threads |
| Pricing Type: | Factory integrated |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 95 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon X5675 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: