Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 64-<a class="lexicon-tooltip cbax-lexicon-link" data-bs-toggle="tooltip" title="Bit stands for "binary digit" and is the smallest binary information unit in the computer environment." data-bs-placement="top" data-bs-html="true" data-bs-template="<div class='tooltip' role='tooltip'><div class='arrow'></div><div class='tooltip-inner cbax-lexicon-tooltip-inner'></div></div>">bit</a> Computing: | Yes |
|---|---|
| Architecture Features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0 |
| Cache: | 20 MB |
| Clock Speed: | 2.4 GHz |
| Designed For: | ProLiant DL360p Gen8 |
| Installed Size: | 20 MB |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturing Process: | 32 nm |
| Max Turbo Speed: | 3.1 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Number of Threads: | 16 threads |
| PCI Express Lanes Qty: | 40 |
| PCI Express Revision: | 3.0 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 115 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon E5-2665 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Processors International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Processors International.pdf |
| 64-<a class="lexicon-tooltip cbax-lexicon-link" data-bs-toggle="tooltip" title="Bit stands for "binary digit" and is the smallest binary information unit in the computer environment." data-bs-placement="top" data-bs-html="true" data-bs-template="<div class='tooltip' role='tooltip'><div class='arrow'></div><div class='tooltip-inner cbax-lexicon-tooltip-inner'></div></div>">bit</a> Computing: | Yes |
|---|---|
| Architecture Features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0 |
| Cache: | 20 MB |
| Clock Speed: | 2.4 GHz |
| Designed For: | ProLiant DL360p Gen8 |
| Installed Size: | 20 MB |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturing Process: | 32 nm |
| Max Turbo Speed: | 3.1 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Number of Threads: | 16 threads |
| PCI Express Lanes Qty: | 40 |
| PCI Express Revision: | 3.0 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 115 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon E5-2665 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: