Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Architecture Features: | Hyper-Threading Technology, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Technology, Intel Trusted Execution Technology, streaming SIMD extensions 4.2, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Advanced Vector Extensions (AVX), Intel AES New Instructions (AES- |
|---|---|
| Cache: | 19.25 MB |
| Cache Memory Details: | L3 - Smart Cache - 19.25 MB |
| Clock Speed: | 3.4 GHz |
| Compatible Processor Socket: | LGA3647 Socket |
| Manufacturer: | Intel |
| Manufacturing Process: | 14 nm |
| Max Turbo Speed: | 3.7 GHz |
| Number of Cores: | 6-core |
| Number of Threads: | 12 threads |
| Package Type: | OEM/tray |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 115 W |
| Thermal Specification: | 74 °C |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon Gold 6128 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Intel, Deutschland, Am Campeon 10, Neubiberg, 85579, info.de @ intel.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Intel, Deutschland, Am Campeon 10, Neubiberg, 85579, info.de @ intel.com |
| GPSR - EU responsible person: | Intel, Deutschland, Am Campeon 10, Neubiberg, 85579, info.de @ intel.com |
| Warnings: | Warnings Processors International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Processors International.pdf |
| Architecture Features: | Hyper-Threading Technology, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Technology, Intel Trusted Execution Technology, streaming SIMD extensions 4.2, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Advanced Vector Extensions (AVX), Intel AES New Instructions (AES- |
|---|---|
| Cache: | 19.25 MB |
| Cache Memory Details: | L3 - Smart Cache - 19.25 MB |
| Clock Speed: | 3.4 GHz |
| Compatible Processor Socket: | LGA3647 Socket |
| Manufacturer: | Intel |
| Manufacturing Process: | 14 nm |
| Max Turbo Speed: | 3.7 GHz |
| Number of Cores: | 6-core |
| Number of Threads: | 12 threads |
| Package Type: | OEM/tray |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 115 W |
| Thermal Specification: | 74 °C |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon Gold 6128 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Intel, Deutschland, Am Campeon 10, Neubiberg, 85579, info.de @ intel.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Intel, Deutschland, Am Campeon 10, Neubiberg, 85579, info.de @ intel.com |
| GPSR - EU responsible person: | Intel, Deutschland, Am Campeon 10, Neubiberg, 85579, info.de @ intel.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: