Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Architecture Features: | Hyper-Threading Technology, Execute Disable Bit capability, Intel Virtualization Technology, Intel Trusted Execution Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Advanced Vector Extensions (AVX), Intel AES New Instructions (AES-NI), Intel Virtualiz |
|---|---|
| Bus Speed: | 16 GT/s |
| Cache: | 60 MB |
| Clock Speed: | 2.2 GHz |
| Compatible Processor Socket: | FCLGA4677 Socket |
| Depth: | 5.65 cm |
| Manufacturer: | Intel |
| Manufacturing Process: | 10 nm |
| Max Turbo Speed: | 3.9 GHz |
| Number of Cores: | 32-core |
| Number of Threads: | 64 threads |
| PCI Express Lanes Qty: | 80 |
| PCI Express Revision: | 5.0 |
| Package Type: | OEM/tray |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 205 W |
| Thermal Specification: | 97 °C |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon Gold 6438M (4th Gen) |
| Version: | original |
| Width: | 7.75 cm |
| GPSR - economic actor: | Intel, Deutschland, Am Campeon 10, Neubiberg, 85579, info.de @ intel.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Intel, Deutschland, Am Campeon 10, Neubiberg, 85579, info.de @ intel.com |
| GPSR - EU responsible person: | Intel, Deutschland, Am Campeon 10, Neubiberg, 85579, info.de @ intel.com |
| Warnings: | Warnings Processors International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Processors International.pdf |
| Architecture Features: | Hyper-Threading Technology, Execute Disable Bit capability, Intel Virtualization Technology, Intel Trusted Execution Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Advanced Vector Extensions (AVX), Intel AES New Instructions (AES-NI), Intel Virtualiz |
|---|---|
| Bus Speed: | 16 GT/s |
| Cache: | 60 MB |
| Clock Speed: | 2.2 GHz |
| Compatible Processor Socket: | FCLGA4677 Socket |
| Depth: | 5.65 cm |
| Manufacturer: | Intel |
| Manufacturing Process: | 10 nm |
| Max Turbo Speed: | 3.9 GHz |
| Number of Cores: | 32-core |
| Number of Threads: | 64 threads |
| PCI Express Lanes Qty: | 80 |
| PCI Express Revision: | 5.0 |
| Package Type: | OEM/tray |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 205 W |
| Thermal Specification: | 97 °C |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon Gold 6438M (4th Gen) |
| Version: | original |
| Width: | 7.75 cm |
| GPSR - economic actor: | Intel, Deutschland, Am Campeon 10, Neubiberg, 85579, info.de @ intel.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Intel, Deutschland, Am Campeon 10, Neubiberg, 85579, info.de @ intel.com |
| GPSR - EU responsible person: | Intel, Deutschland, Am Campeon 10, Neubiberg, 85579, info.de @ intel.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: