Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Architecture Features: | Integrated memory controller, Intel QuickPath Technology |
|---|---|
| Cache: | 20 MB |
| Cache Memory Details: | Smart Cache - 20 MB |
| Clock Speed: | 2.6 GHz |
| Designed For: | Lenovo System x3650 M4 |
| Installed Size: | 20 MB |
| Manufacturer: | Lenovo |
| Max Turbo Speed: | 3.4 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Number of Threads: | 16 threads |
| PCI Express Configurations: | X16, x4, x8 |
| PCI Express Lanes Qty: | 40 |
| PCI Express Revision: | 3.0 |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 95 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon E5-2650V2 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
| GPSR - EU responsible person: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
| Warnings: | Warnings Processors International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Processors International.pdf |
| Architecture Features: | Integrated memory controller, Intel QuickPath Technology |
|---|---|
| Cache: | 20 MB |
| Cache Memory Details: | Smart Cache - 20 MB |
| Clock Speed: | 2.6 GHz |
| Designed For: | Lenovo System x3650 M4 |
| Installed Size: | 20 MB |
| Manufacturer: | Lenovo |
| Max Turbo Speed: | 3.4 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Number of Threads: | 16 threads |
| PCI Express Configurations: | X16, x4, x8 |
| PCI Express Lanes Qty: | 40 |
| PCI Express Revision: | 3.0 |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 95 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon E5-2650V2 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
| GPSR - EU responsible person: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
Michael Holste is your contact person for: