Lenovo 4XG7A63280
ThinkSystem SR630 Intel Xeon Gold 6248R 24C 205W 3.0GHz Processor Option Kit w/o FAN
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Architecture Features: | Hyper-Threading Technology, integrated memory controller, Intel Virtualization Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d), Intel Advanced Vector Extensions 512 (AVX-512) |
|---|---|
| Cache: | 35.75 MB |
| Clock Speed: | 3 GHz |
| Designed For: | Lenovo ThinkSystem SR630 7X01, 7X02 |
| Manufacturer: | Lenovo |
| Max Turbo Speed: | 4 GHz |
| Number of Cores: | 24-core |
| Number of Threads: | 48 threads |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 205 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon Gold 6248R |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
| GPSR - EU responsible person: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
| Warnings: | Warnings Processors International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Processors International.pdf |
| Architecture Features: | Hyper-Threading Technology, integrated memory controller, Intel Virtualization Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d), Intel Advanced Vector Extensions 512 (AVX-512) |
|---|---|
| Cache: | 35.75 MB |
| Clock Speed: | 3 GHz |
| Designed For: | Lenovo ThinkSystem SR630 7X01, 7X02 |
| Manufacturer: | Lenovo |
| Max Turbo Speed: | 4 GHz |
| Number of Cores: | 24-core |
| Number of Threads: | 48 threads |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 205 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon Gold 6248R |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
| GPSR - EU responsible person: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
Michael Holste is your contact person for: