Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 50GBase-SR |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 50GbE |
| Data Transfer Rate: | 50 Gbps |
| Depth: | 15 mm |
| Designed For: | HPE Aruba CX 8360-12C, 8360-12C V2, 8360-16Y2C, 8360-16Y2C V2, 8360-24XF2C, 8360-32Y4C, 8360-32Y4C V2, 8360-48XT4C |
| Device Type: | SFP56 transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 5 mm |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 50GBase-SR - LC multi-mode |
| Manufacturer: | Aruba HPE |
| Max Transfer Distance: | 100 m |
| Version: | original |
| Weight: | 20.4 g |
| Width: | 13 mm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 50GBase-SR |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 50GbE |
| Data Transfer Rate: | 50 Gbps |
| Depth: | 15 mm |
| Designed For: | HPE Aruba CX 8360-12C, 8360-12C V2, 8360-16Y2C, 8360-16Y2C V2, 8360-24XF2C, 8360-32Y4C, 8360-32Y4C V2, 8360-48XT4C |
| Device Type: | SFP56 transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 5 mm |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 50GBase-SR - LC multi-mode |
| Manufacturer: | Aruba HPE |
| Max Transfer Distance: | 100 m |
| Version: | original |
| Weight: | 20.4 g |
| Width: | 13 mm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: