Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 10GBase-DWDM |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x XENPAK |
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC CFR21 Part 1040 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 GigE |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Designed For: | Cisco 8-Port 10 Gigabit Ethernet Interface Module ¦ Cisco Supervisor Engine 32 |
| Device Type: | XENPAK transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 10GBase-DWDM - SC/PC single-mode x 2 |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1554.94 nm |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 10GBase-DWDM |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x XENPAK |
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC CFR21 Part 1040 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 GigE |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Designed For: | Cisco 8-Port 10 Gigabit Ethernet Interface Module ¦ Cisco Supervisor Engine 32 |
| Device Type: | XENPAK transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 10GBase-DWDM - SC/PC single-mode x 2 |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1554.94 nm |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Luca-Eric Junghans is your contact person for: