Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 10GBase-CSR, 25GBase-CSR |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.3by |
| Compliant Standards: | OM4, OM3 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 GigE, 25 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 25 Gbps |
| Designed For: | P/N: A9903-8HG-PEC=, A9K-4HG-FLEX-FC=, ASR-9006-MIG-KIT, ASR-9010-MIG-KIT, ASR-9902, ASR-9903, ASR-9904-MIG-KIT, ASR-9906-MIG-KIT, ASR-9910-MIG-KIT, ASR-9912-LS-BUN, ASR-9912-MIG-KIT, ASR-9922-LS-BUN, ASR-9922-MIG-KIT, C9200L-24PXG-2Y-1E, C9200L-24PXG-2YA |
| Device Type: | SFP28 transceiver module |
| Features: | Peach pull tab |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 10GBase-CSR/25GBase-CSR - LC/PC multi-mode |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 400 m |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 840-860 nm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 10GBase-CSR, 25GBase-CSR |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.3by |
| Compliant Standards: | OM4, OM3 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 GigE, 25 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 25 Gbps |
| Designed For: | P/N: A9903-8HG-PEC=, A9K-4HG-FLEX-FC=, ASR-9006-MIG-KIT, ASR-9010-MIG-KIT, ASR-9902, ASR-9903, ASR-9904-MIG-KIT, ASR-9906-MIG-KIT, ASR-9910-MIG-KIT, ASR-9912-LS-BUN, ASR-9912-MIG-KIT, ASR-9922-LS-BUN, ASR-9922-MIG-KIT, C9200L-24PXG-2Y-1E, C9200L-24PXG-2YA |
| Device Type: | SFP28 transceiver module |
| Features: | Peach pull tab |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 10GBase-CSR/25GBase-CSR - LC/PC multi-mode |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 400 m |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 840-860 nm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: