Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 100GBase-DR |
|---|---|
| Compliant Standards: | MSA SFF-8665 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3cd |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 100 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Gbps |
| Depth: | 7.34 cm |
| Designed For: | Juniper Networks MX-series MX2010, MX2020 ¦ Juniper Networks PTX Series PTX10001-20C-AO, PTX10001-36MR, PTX10002-60C-AC, PTX10002-60C-AC-IR, PTX10002-60C-AC-R, PTX10002-60C-DC, PTX10002-60C-DC-IR, PTX10002-60C-DC-R, PTX10003-160C-AC, PTX10003-160C-DC, PTX |
| Device Type: | OSFP transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 1.35 cm |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 100GBase-DR - LC single-mode female x 2 |
| Manufacturer: | Juniper 3rd HPE 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 500 m |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption Operational: | 4 Watt |
| Version: | Third Party || compatible |
| Weight: | 200 g |
| Width: | 1.835 cm |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 100GBase-DR |
|---|---|
| Compliant Standards: | MSA SFF-8665 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3cd |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 100 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Gbps |
| Depth: | 7.34 cm |
| Designed For: | Juniper Networks MX-series MX2010, MX2020 ¦ Juniper Networks PTX Series PTX10001-20C-AO, PTX10001-36MR, PTX10002-60C-AC, PTX10002-60C-AC-IR, PTX10002-60C-AC-R, PTX10002-60C-DC, PTX10002-60C-DC-IR, PTX10002-60C-DC-R, PTX10003-160C-AC, PTX10003-160C-DC, PTX |
| Device Type: | OSFP transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 1.35 cm |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 100GBase-DR - LC single-mode female x 2 |
| Manufacturer: | Juniper 3rd HPE 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 500 m |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption Operational: | 4 Watt |
| Version: | Third Party || compatible |
| Weight: | 200 g |
| Width: | 1.835 cm |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Sebastian Wundrack is your contact person for: