Alcatel-Lucent 3rd 3HE05830CA
1-port 10GBASE-SR Small Form-Factor Pluggable (XFP) Optics Module, 850nm,26 to 300 meters, LC Connector, RoHS 6/6 compliant, Extended Temperature -40/85C, compatible
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 10GBase-SR |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 GigE |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Designed For: | Nokia 7750 SR-1, SR-12, SR-7 |
| Device Type: | XFP transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC |
| Manufacturer: | Alcatel-Lucent 3rd Nokia 3rd |
| Max Operating Temperature: | 85 °C |
| Max Transfer Distance: | 300 m |
| Min Operating Temperature: | -40 °C |
| Optical Wave Length: | 850 nm |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 10GBase-SR |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 GigE |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Designed For: | Nokia 7750 SR-1, SR-12, SR-7 |
| Device Type: | XFP transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC |
| Manufacturer: | Alcatel-Lucent 3rd Nokia 3rd |
| Max Operating Temperature: | 85 °C |
| Max Transfer Distance: | 300 m |
| Min Operating Temperature: | -40 °C |
| Optical Wave Length: | 850 nm |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Alexander Brill is your contact person for: