Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | CWDM |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x SFP (mini-GBIC) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3z |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | GigE, 2Gb Fibre Channel |
| Designed For: | Cisco 3825, 3825 Branch Office in a Box Bundle, 3825 Integrated VoiceVideo, 3825 Secure WAN Optimization Bundle, 3825 Security Bundle, 3825 V3PN Bundle, 3825 Voice Bundle, 3825 Voice Security Bundle, 3825 WAN Application Acceleration Bundle, 3825 WAN Opti |
| Device Type: | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Features: | Full duplex capability |
| Fibre Channel: | FC-PI |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x network - LC/PC single-mode x 2 |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1490 nm |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | CWDM |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x SFP (mini-GBIC) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3z |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | GigE, 2Gb Fibre Channel |
| Designed For: | Cisco 3825, 3825 Branch Office in a Box Bundle, 3825 Integrated VoiceVideo, 3825 Secure WAN Optimization Bundle, 3825 Security Bundle, 3825 V3PN Bundle, 3825 Voice Bundle, 3825 Voice Security Bundle, 3825 WAN Application Acceleration Bundle, 3825 WAN Opti |
| Device Type: | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Features: | Full duplex capability |
| Fibre Channel: | FC-PI |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x network - LC/PC single-mode x 2 |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1490 nm |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Jürgen Mattikau is your contact person for: