Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | CWDM |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x SFP (mini-GBIC) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3z |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | GigE, 2Gb Fibre Channel |
| Designed For: | Cisco IP Storage Services Module, Storage Services Module ¦ Cisco MDS 9000 Family 16-Port Storage Services Node, 9000 Family 18/4-Port Multiservice Module, 9120 Multilayer Fabric Switch, 9124 Multilayer Fabric Switch, 9134 Multilayer Fabric Switch, 9134 M |
| Device Type: | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Features: | Full duplex capability |
| Fibre Channel: | FC-PI |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 8.5 mm |
| Interfaces: | 1 x network - LC/PC single-mode x 2 |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1610 nm |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | CWDM |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x SFP (mini-GBIC) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3z |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | GigE, 2Gb Fibre Channel |
| Designed For: | Cisco IP Storage Services Module, Storage Services Module ¦ Cisco MDS 9000 Family 16-Port Storage Services Node, 9000 Family 18/4-Port Multiservice Module, 9120 Multilayer Fabric Switch, 9124 Multilayer Fabric Switch, 9134 Multilayer Fabric Switch, 9134 M |
| Device Type: | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Features: | Full duplex capability |
| Fibre Channel: | FC-PI |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 8.5 mm |
| Interfaces: | 1 x network - LC/PC single-mode x 2 |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1610 nm |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Sven Lembke is your contact person for: