Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 1000Base-LX |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x SFP (mini-GBIC) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | GigE |
| Data Transfer Rate: | 1.25 Gbps |
| Designed For: | Dell Networking N2024, N2024P, N2048, N2048P, N3024, N3024F, N3024P, N3048, N3048P, N4032, N4032F, N4064, N4064F ¦ Dell PowerConnect 2824, 2848 ¦ Dell EMC Networking X1026, X1026P |
| Device Type: | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Features: | Hot swap module replacement, Digital Diagnostics |
| Fibre Channel: | FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3, FC-PI |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC single-mode female x 2 |
| Manufacturer: | Dell 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 10 km |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Optical Wave Length: | 1310 nm |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 1000Base-LX |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x SFP (mini-GBIC) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | GigE |
| Data Transfer Rate: | 1.25 Gbps |
| Designed For: | Dell Networking N2024, N2024P, N2048, N2048P, N3024, N3024F, N3024P, N3048, N3048P, N4032, N4032F, N4064, N4064F ¦ Dell PowerConnect 2824, 2848 ¦ Dell EMC Networking X1026, X1026P |
| Device Type: | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Features: | Hot swap module replacement, Digital Diagnostics |
| Fibre Channel: | FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3, FC-PI |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC single-mode female x 2 |
| Manufacturer: | Dell 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 10 km |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Optical Wave Length: | 1310 nm |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Monique Zimmermann is your contact person for: