Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 100GBase-SWDM4 |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.3bm |
| Compliant Standards: | RoHS, MSA |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 100GbE |
| Data Transfer Rate: | 103.1 Gbps |
| Device Type: | QSFP28 transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 100GBase-SWDM4 - LC multi-mode x 2 |
| Manufacturer: | Finisar |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 100 m |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 850 nm |
| Power Consumption Operational: | 3.5 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Coherent, Deutschland, Galileo-Galilei-Str. 10, Mainz, 55129, sales.germany @ coherent.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Coherent, Deutschland, Galileo-Galilei-Str. 10, Mainz, 55129, sales.germany @ coherent.com |
| GPSR - EU responsible person: | Coherent, Deutschland, Galileo-Galilei-Str. 10, Mainz, 55129, sales.germany @ coherent.com |
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 100GBase-SWDM4 |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.3bm |
| Compliant Standards: | RoHS, MSA |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 100GbE |
| Data Transfer Rate: | 103.1 Gbps |
| Device Type: | QSFP28 transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 100GBase-SWDM4 - LC multi-mode x 2 |
| Manufacturer: | Finisar |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 100 m |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 850 nm |
| Power Consumption Operational: | 3.5 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Coherent, Deutschland, Galileo-Galilei-Str. 10, Mainz, 55129, sales.germany @ coherent.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Coherent, Deutschland, Galileo-Galilei-Str. 10, Mainz, 55129, sales.germany @ coherent.com |
| GPSR - EU responsible person: | Coherent, Deutschland, Galileo-Galilei-Str. 10, Mainz, 55129, sales.germany @ coherent.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: