Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 1000Base-BX-U |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x SFP (mini-GBIC) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3ah |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | GigE |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Depth: | 1.4 cm |
| Designed For: | HP E2520-8G-PoE Switch, Switch 2510-24, Switch 2510-48, Switch 2510G-24, Switch 2510G-48, Switch 2610-24, Switch 2610-24/12-PWR, Switch 2610-24-PWR, Switch 2610-48, Switch 2610-48-PWR ¦ HPE 1700-24 Switch, 20p 10/100/1000 + 4p Mini-GBIC Module, 2510-24 Sw |
| Device Type: | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Features: | Full duplex capability |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 1.2 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 1000Base-BX-U - LC single-mode |
| Manufacturer: | HPE 3rd Aruba 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 10 km |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| Width: | 5.6 cm |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 1000Base-BX-U |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x SFP (mini-GBIC) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3ah |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | GigE |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Depth: | 1.4 cm |
| Designed For: | HP E2520-8G-PoE Switch, Switch 2510-24, Switch 2510-48, Switch 2510G-24, Switch 2510G-48, Switch 2610-24, Switch 2610-24/12-PWR, Switch 2610-24-PWR, Switch 2610-48, Switch 2610-48-PWR ¦ HPE 1700-24 Switch, 20p 10/100/1000 + 4p Mini-GBIC Module, 2510-24 Sw |
| Device Type: | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Features: | Full duplex capability |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 1.2 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 1000Base-BX-U - LC single-mode |
| Manufacturer: | HPE 3rd Aruba 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 10 km |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| Width: | 5.6 cm |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Pascal Eggert is your contact person for: