Nokia 3HE10550AA
Nokia Alcatel-Lucent - QSFP28 transceiver module - 100 Gigabit Ethernet - 100GBase-LR4 - LC - up to 10 km
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 100GBase-LR4 |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 100 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Gbps |
| Device Type: | QSFP28 transceiver module |
| Features: | Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI) |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 100GBase-LR4 - LC |
| Manufacturer: | Nokia |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 10 km |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Nokia, Deutschland, Joseph-Schumpeter-Allee 25, Bonn, 53227, group.dpo @ nokia.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Nokia, Deutschland, Joseph-Schumpeter-Allee 25, Bonn, 53227, group.dpo @ nokia.com |
| GPSR - EU responsible person: | Nokia, Deutschland, Joseph-Schumpeter-Allee 25, Bonn, 53227, group.dpo @ nokia.com |
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 100GBase-LR4 |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 100 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Gbps |
| Device Type: | QSFP28 transceiver module |
| Features: | Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI) |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 100GBase-LR4 - LC |
| Manufacturer: | Nokia |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 10 km |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Nokia, Deutschland, Joseph-Schumpeter-Allee 25, Bonn, 53227, group.dpo @ nokia.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Nokia, Deutschland, Joseph-Schumpeter-Allee 25, Bonn, 53227, group.dpo @ nokia.com |
| GPSR - EU responsible person: | Nokia, Deutschland, Joseph-Schumpeter-Allee 25, Bonn, 53227, group.dpo @ nokia.com |
Alexander Brill is your contact person for: