Cisco 3rd CWDM-SFP10G-1510
CWDM 1510 nm SFP 10 Gigabit Ethernet Transceiver Module Cisco, compatible
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | CWDM |
|---|---|
| Colour: | Red |
| Compliant Standards: | Laser Class 1, ITU G.694.2, 21 CFR 1040.10 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 GigE |
| Designed For: | P/N: A900-IMA2Z, A900-IMA8S1Z, A900-IMA8T1Z, A9K-24X10GE-1G-SE, A9K-24X10GE-1G-TR, A9K-24X10GE-SE, A9K-24X10GE-SE-3PK, A9K-24X10GE-SE-WS, A9K-24X10GE-TR, A9K-24X10GE-TR=, A9K-24X10GE-TR-3PK, A9K-24X10GE-TR-RF, A9K-24X10GE-TR-WS, A9K-36X10GE-SE, A9K-36X10G |
| Device Type: | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x network - LC/PC multi-mode x 2 |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1510 nm |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | CWDM |
|---|---|
| Colour: | Red |
| Compliant Standards: | Laser Class 1, ITU G.694.2, 21 CFR 1040.10 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 GigE |
| Designed For: | P/N: A900-IMA2Z, A900-IMA8S1Z, A900-IMA8T1Z, A9K-24X10GE-1G-SE, A9K-24X10GE-1G-TR, A9K-24X10GE-SE, A9K-24X10GE-SE-3PK, A9K-24X10GE-SE-WS, A9K-24X10GE-TR, A9K-24X10GE-TR=, A9K-24X10GE-TR-3PK, A9K-24X10GE-TR-RF, A9K-24X10GE-TR-WS, A9K-36X10GE-SE, A9K-36X10G |
| Device Type: | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x network - LC/PC multi-mode x 2 |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1510 nm |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Florian Vopel is your contact person for: