Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 1000Base-T |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x SFP (mini-GBIC) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3 |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, EN55024, FCC Part 15 A, VCCI Class A, EN 55022 Class A |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | GigE |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Depth: | 7.11 cm |
| Designed For: | Cisco 5508 Wireless Controller ¦ Cisco Catalyst 2970G-24TS, 3560-12PC, 3560-12PC-S, 3560-24PS EMI, 3560-24PS SMI, 3560-24TS, 3560-24TS EMI, 3560-24TS SMI, 3560-48PS, 3560-48PS EMI, 3560-48PS SMI, 3560-48TS, 3560-48TS EMI, 3560-48TS SMI, 3560E-12D, 3560E-1 |
| Device Type: | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Features: | Full duplex capability, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X) |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 1.4 cm |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 |
| MTBF: | 1,000,000 hours |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 100 m |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| Width: | 1.37 cm |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 1000Base-T |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x SFP (mini-GBIC) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3 |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, EN55024, FCC Part 15 A, VCCI Class A, EN 55022 Class A |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | GigE |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Depth: | 7.11 cm |
| Designed For: | Cisco 5508 Wireless Controller ¦ Cisco Catalyst 2970G-24TS, 3560-12PC, 3560-12PC-S, 3560-24PS EMI, 3560-24PS SMI, 3560-24TS, 3560-24TS EMI, 3560-24TS SMI, 3560-48PS, 3560-48PS EMI, 3560-48PS SMI, 3560-48TS, 3560-48TS EMI, 3560-48TS SMI, 3560E-12D, 3560E-1 |
| Device Type: | SFP (mini-GBIC) transceiver module |
| Features: | Full duplex capability, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X) |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 1.4 cm |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 |
| MTBF: | 1,000,000 hours |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 100 m |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| Width: | 1.37 cm |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Florian Vopel is your contact person for: