Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 10GBase-DWDM |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x XENPAK |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 GigE |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Designed For: | Cisco 8-Port 10 Gigabit Ethernet Interface Module ¦ Cisco Supervisor Engine 32 |
| Device Type: | XENPAK transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x network - SC/PC single-mode x 2 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1548.51 nm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 10GBase-DWDM |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x XENPAK |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 GigE |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Designed For: | Cisco 8-Port 10 Gigabit Ethernet Interface Module ¦ Cisco Supervisor Engine 32 |
| Device Type: | XENPAK transceiver module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x network - SC/PC single-mode x 2 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1548.51 nm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: