Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 25GBase-SR |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEC 60950, FDA, IEC 60825 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 25GbE |
| Data Transfer Rate: | 25.78 Gbps |
| Depth: | 5.65 cm |
| Device Type: | SFP28 transceiver module |
| Features: | Hot swap module replacement |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 1.19 cm |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 25GBase-SR |
| Manufacturer: | Extreme 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 100 m |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 840-860 nm |
| Power Consumption Operational: | 1.2 Watt |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| Width: | 1.385 cm |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 25GBase-SR |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEC 60950, FDA, IEC 60825 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 25GbE |
| Data Transfer Rate: | 25.78 Gbps |
| Depth: | 5.65 cm |
| Device Type: | SFP28 transceiver module |
| Features: | Hot swap module replacement |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 1.19 cm |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 25GBase-SR |
| Manufacturer: | Extreme 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 100 m |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 840-860 nm |
| Power Consumption Operational: | 1.2 Watt |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| Width: | 1.385 cm |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Daniel Losch is your contact person for: