Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 40GBASE-SR4, 40GBASE-BiDi |
|---|---|
| Compliant Standards: | OM4, OM3 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 40 Gigabit LAN |
| Data Transfer Rate: | 40 Gbps |
| Device Type: | QSFP+ transceiver module |
| Features: | Bidirectional, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 40GBASE-SR4 - LC multi-mode female x 2 |
| Manufacturer: | F5 Networks |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 150 m |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Optical Wave Length: | 850 nm / 900 nm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | F5 Networks, Deutschland, Lehrer-Wirth-Straße 2, München, 81829, f5.dpo @ fieldfisher.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | F5 Networks, Deutschland, Lehrer-Wirth-Straße 2, München, 81829, f5.dpo @ fieldfisher.com |
| GPSR - EU responsible person: | F5 Networks, Deutschland, Lehrer-Wirth-Straße 2, München, 81829, f5.dpo @ fieldfisher.com |
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 40GBASE-SR4, 40GBASE-BiDi |
|---|---|
| Compliant Standards: | OM4, OM3 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 40 Gigabit LAN |
| Data Transfer Rate: | 40 Gbps |
| Device Type: | QSFP+ transceiver module |
| Features: | Bidirectional, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 40GBASE-SR4 - LC multi-mode female x 2 |
| Manufacturer: | F5 Networks |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 150 m |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Optical Wave Length: | 850 nm / 900 nm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | F5 Networks, Deutschland, Lehrer-Wirth-Straße 2, München, 81829, f5.dpo @ fieldfisher.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | F5 Networks, Deutschland, Lehrer-Wirth-Straße 2, München, 81829, f5.dpo @ fieldfisher.com |
| GPSR - EU responsible person: | F5 Networks, Deutschland, Lehrer-Wirth-Straße 2, München, 81829, f5.dpo @ fieldfisher.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: