Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | CWDM |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x GBIC |
| Compliant Standards: | Laser Class 1 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | GigE, Fibre Channel |
| Data Transfer Rate: | 1.25 Gbps |
| Device Type: | GBIC transceiver module |
| Features: | APD Receiver |
| Fibre Channel: | FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3 |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x CWDM |
| Manufacturer: | Finisar |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1610 nm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Coherent, Deutschland, Galileo-Galilei-Str. 10, Mainz, 55129, sales.germany @ coherent.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Coherent, Deutschland, Galileo-Galilei-Str. 10, Mainz, 55129, sales.germany @ coherent.com |
| GPSR - EU responsible person: | Coherent, Deutschland, Galileo-Galilei-Str. 10, Mainz, 55129, sales.germany @ coherent.com |
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | CWDM |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x GBIC |
| Compliant Standards: | Laser Class 1 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | GigE, Fibre Channel |
| Data Transfer Rate: | 1.25 Gbps |
| Device Type: | GBIC transceiver module |
| Features: | APD Receiver |
| Fibre Channel: | FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3 |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x CWDM |
| Manufacturer: | Finisar |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1610 nm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Coherent, Deutschland, Galileo-Galilei-Str. 10, Mainz, 55129, sales.germany @ coherent.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Coherent, Deutschland, Galileo-Galilei-Str. 10, Mainz, 55129, sales.germany @ coherent.com |
| GPSR - EU responsible person: | Coherent, Deutschland, Galileo-Galilei-Str. 10, Mainz, 55129, sales.germany @ coherent.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: