Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | MSA, OM3 |
|---|---|
| Connector: | QSFP28 - male |
| Connector (Second End): | SFP28 - male |
| Designed For: | Juniper Networks QFX Series QFX5120-32C, QFX5200-32C |
| Features: | Breakout |
| Length: | 3 m |
| Manufacturer: | Juniper 3rd HPE 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | 100GBase-AOC direct attach cable - SFF-8665/SFF-8402 |
| Technology: | Fibre optic |
| Version: | Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Compliant Standards: | MSA, OM3 |
|---|---|
| Connector: | QSFP28 - male |
| Connector (Second End): | SFP28 - male |
| Designed For: | Juniper Networks QFX Series QFX5120-32C, QFX5200-32C |
| Features: | Breakout |
| Length: | 3 m |
| Manufacturer: | Juniper 3rd HPE 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | 100GBase-AOC direct attach cable - SFF-8665/SFF-8402 |
| Technology: | Fibre optic |
| Version: | Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Sebastian Wundrack is your contact person for: