Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 100GBase-SR4 |
|---|---|
| Compliant Standards: | OM4, OM3 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 100 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Gbps |
| Designed For: | Juniper Networks 5G Universal Routing Platform MX10003 ¦ Juniper Networks EX Series EX4650-48Y, EX9204, EX9208 ¦ Juniper Networks MX-series MX10008, MX10016, MX2010, MX2020, MX204, MX240, MX480, MX960 ¦ Juniper Networks PTX Series PTX10001-36MR, PTX10008, |
| Device Type: | QSFP28 transceiver module |
| Features: | Digital Optical Monitoring (DOM) support, Availability Monitoring |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 100GBase-SR4 - MTP/MPO multi-mode |
| Manufacturer: | Juniper 3rd HPE 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 100 m |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 100GBase-SR4 |
|---|---|
| Compliant Standards: | OM4, OM3 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 100 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Gbps |
| Designed For: | Juniper Networks 5G Universal Routing Platform MX10003 ¦ Juniper Networks EX Series EX4650-48Y, EX9204, EX9208 ¦ Juniper Networks MX-series MX10008, MX10016, MX2010, MX2020, MX204, MX240, MX480, MX960 ¦ Juniper Networks PTX Series PTX10001-36MR, PTX10008, |
| Device Type: | QSFP28 transceiver module |
| Features: | Digital Optical Monitoring (DOM) support, Availability Monitoring |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 100GBase-SR4 - MTP/MPO multi-mode |
| Manufacturer: | Juniper 3rd HPE 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 100 m |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Sebastian Wundrack is your contact person for: