Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Colour: | Silver |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS 2011/65/EU, RoHS 2015/863/EU |
| Connector: | QSFP+ |
| Connector (Second End): | QSFP+ |
| Features: | Active Optical Cable (AOC), Hot-pluggable, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Image Colour Disclaimer: | The displayed product image may be a different colour |
| Length: | 1 m |
| Manufacturer: | LevelOne |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | 40GBase-AOC direct attach cable - IEEE 802.3ae |
| Technology: | Fibre optic |
| Version: | original |
| Weight: | 99.5 g |
| GPSR - economic actor: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
| GPSR - EU responsible person: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Colour: | Silver |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS 2011/65/EU, RoHS 2015/863/EU |
| Connector: | QSFP+ |
| Connector (Second End): | QSFP+ |
| Features: | Active Optical Cable (AOC), Hot-pluggable, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Image Colour Disclaimer: | The displayed product image may be a different colour |
| Length: | 1 m |
| Manufacturer: | LevelOne |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | 40GBase-AOC direct attach cable - IEEE 802.3ae |
| Technology: | Fibre optic |
| Version: | original |
| Weight: | 99.5 g |
| GPSR - economic actor: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
| GPSR - EU responsible person: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
Carsten Schmidt is your contact person for: