Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | 10GBase-CWDM |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10GbE |
| Device Type: | SFP+ transceiver module |
| Features: | Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 10GBase-CWDM - SFP+ |
| Manufacturer: | Nokia |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 70 km |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1491 nm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Nokia, Deutschland, Joseph-Schumpeter-Allee 25, Bonn, 53227, group.dpo @ nokia.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Nokia, Deutschland, Joseph-Schumpeter-Allee 25, Bonn, 53227, group.dpo @ nokia.com |
| GPSR - EU responsible person: | Nokia, Deutschland, Joseph-Schumpeter-Allee 25, Bonn, 53227, group.dpo @ nokia.com |
| Warnings: | Warnings Transceiver International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Transceiver International.pdf |
| Cabling Type: | 10GBase-CWDM |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10GbE |
| Device Type: | SFP+ transceiver module |
| Features: | Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Interfaces: | 1 x Ethernet 10GBase-CWDM - SFP+ |
| Manufacturer: | Nokia |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Transfer Distance: | 70 km |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Optical Wave Length: | 1491 nm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Nokia, Deutschland, Joseph-Schumpeter-Allee 25, Bonn, 53227, group.dpo @ nokia.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Nokia, Deutschland, Joseph-Schumpeter-Allee 25, Bonn, 53227, group.dpo @ nokia.com |
| GPSR - EU responsible person: | Nokia, Deutschland, Joseph-Schumpeter-Allee 25, Bonn, 53227, group.dpo @ nokia.com |
Alexander Brill is your contact person for: