Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | IEC 61000-3-3, IEC 61000-3-2, EN 60950 |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 55.3 cm |
| Device Type: | Modular expansion base |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - modular |
| Expansion Slots: | 6 (total) / 6 (free) x expansion slot |
| Features: | Modular design, stackable |
| Height: | 31.1 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 6 (max) |
| MTBF: | 7 years |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | original |
| Weight: | 18.1 kg |
| Width: | 44.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Routers International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Routers International.pdf |
| Compliant Standards: | IEC 61000-3-3, IEC 61000-3-2, EN 60950 |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 55.3 cm |
| Device Type: | Modular expansion base |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - modular |
| Expansion Slots: | 6 (total) / 6 (free) x expansion slot |
| Features: | Modular design, stackable |
| Height: | 31.1 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 6 (max) |
| MTBF: | 7 years |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | original |
| Weight: | 18.1 kg |
| Width: | 44.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: