Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | Backplane |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 79.8 cm |
| Device Type: | Modular expansion base |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - modular |
| Expansion Slots: | 8 (total) / 8 (free) x expansion slot |
| Features: | Modular design, hot swap module replacement |
| Height: | 63.82 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 8 (max) |
| Manufacturer: | Juniper HPE |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Version: | original |
| Weight: | 59.6 kg |
| Width: | 44.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
| GPSR - EU responsible person: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
| Warnings: | Warnings Routers International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Routers International.pdf |
| Built-in Devices: | Backplane |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 79.8 cm |
| Device Type: | Modular expansion base |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - modular |
| Expansion Slots: | 8 (total) / 8 (free) x expansion slot |
| Features: | Modular design, hot swap module replacement |
| Height: | 63.82 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (installed) / 8 (max) |
| Manufacturer: | Juniper HPE |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Version: | original |
| Weight: | 59.6 kg |
| Width: | 44.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
| GPSR - EU responsible person: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
Sebastian Wundrack is your contact person for: