Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | IC, FCC, RoHS |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 16.4 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Flash Memory: | 4 GB |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 2 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x 1000Base-T - RJ-45 (WAN) ¦ 2 x Ethernet 1000 - SFP (mini-GBIC) (WAN) ¦ 1 x USB - Type A ¦ 1 x console - RJ-45 |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Supported Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Performance: | Forwarding performance (64-byte packet size): 1000000 packets per second ¦ Throughput (512-byte packet size): 1 Gbps |
| Power Consumption Operational: | 40 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Processors Installed: | 1 x MIPS64 1 GHz |
| RAM: | 2 GB DDR3 SDRAM |
| Remote Management Protocol: | CLI |
| Software Included: | UniFi Controller |
| Version: | original |
| Weight: | 2.3 kg |
| Width: | 48.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| Warnings: | Warnings Routers International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Routers International.pdf |
| Compliant Standards: | IC, FCC, RoHS |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 16.4 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Flash Memory: | 4 GB |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 2 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x 1000Base-T - RJ-45 (WAN) ¦ 2 x Ethernet 1000 - SFP (mini-GBIC) (WAN) ¦ 1 x USB - Type A ¦ 1 x console - RJ-45 |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Supported Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Performance: | Forwarding performance (64-byte packet size): 1000000 packets per second ¦ Throughput (512-byte packet size): 1 Gbps |
| Power Consumption Operational: | 40 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Processors Installed: | 1 x MIPS64 1 GHz |
| RAM: | 2 GB DDR3 SDRAM |
| Remote Management Protocol: | CLI |
| Software Included: | UniFi Controller |
| Version: | original |
| Weight: | 2.3 kg |
| Width: | 48.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: