Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Antenna Qty: | 1 |
| Authentication Method: | Radio Service Set ID (SSID) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, cUL, IC CS-03, FCC |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Depth: | 9.2 cm |
| Device Type: | Bridge |
| Directivity: | Omni-directional |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Encryption Algorithm: | 128-bit WEP, 64-bit WEP, WPA, WPA2 |
| Gain Level: | 1 dBi |
| Height: | 2.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 1 x 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer: | Linksys |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Software Included: | Drivers & Utilities |
| Status Indicators: | Port status |
| Version: | original |
| Weight: | 72 g |
| Width: | 5.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Other Devices International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Devices International.pdf |
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Antenna Qty: | 1 |
| Authentication Method: | Radio Service Set ID (SSID) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, cUL, IC CS-03, FCC |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Depth: | 9.2 cm |
| Device Type: | Bridge |
| Directivity: | Omni-directional |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Encryption Algorithm: | 128-bit WEP, 64-bit WEP, WPA, WPA2 |
| Gain Level: | 1 dBi |
| Height: | 2.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 1 x 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer: | Linksys |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Software Included: | Drivers & Utilities |
| Status Indicators: | Port status |
| Version: | original |
| Weight: | 72 g |
| Width: | 5.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: