Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | Remote management adapter |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, CB, CCC, ICES-003 Class A, RoHS, IEC 60950-1, UL 60950-1 Second Edition, FCC Part 15 A, S Mark, REACH, GB 4943, KC, CSA C22.2 No. 60950-1 Second Edit |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 57.2 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Expansion Slots: | 1 (total) / 1 (free) x expansion slot (full-height) ¦ 1 (total) / 1 (free) x expansion slot (low-profile) |
| Features: | Manageable, anti-malware protection, built-in hardware bypass |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive: | HDD 500 GB x 2 |
| Height: | 4.29 cm |
| Height (Rack Units): | 1U |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x 1000Base-T (management) - RJ-45 |
| Manufacturer: | Bluecoat |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Performance: | Throughput: 500 Mbps |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Provided: | 450 Watt |
| Power Redundancy: | Yes |
| RAM: | 32 GB |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Width: | 43.25 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Built-in Devices: | Remote management adapter |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, CB, CCC, ICES-003 Class A, RoHS, IEC 60950-1, UL 60950-1 Second Edition, FCC Part 15 A, S Mark, REACH, GB 4943, KC, CSA C22.2 No. 60950-1 Second Edit |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 57.2 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Expansion Slots: | 1 (total) / 1 (free) x expansion slot (full-height) ¦ 1 (total) / 1 (free) x expansion slot (low-profile) |
| Features: | Manageable, anti-malware protection, built-in hardware bypass |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive: | HDD 500 GB x 2 |
| Height: | 4.29 cm |
| Height (Rack Units): | 1U |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x 1000Base-T (management) - RJ-45 |
| Manufacturer: | Bluecoat |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Performance: | Throughput: 500 Mbps |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Provided: | 450 Watt |
| Power Redundancy: | Yes |
| RAM: | 32 GB |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Width: | 43.25 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: