Bluecoat PS9500-L045M-1000
Blue Coat / Packeteer PacketShaper 9500, Copper GigE, up to 45 Mbps shaping, 1000 classes
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | Status LCD |
|---|---|
| Capacity: | VPN tunnels: 300 ¦ Security policies: 2048 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, GOST, EN 60950, EN 61000-3-2, UL 1950, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, FCC Part 15 B, EMC, CSA C22.2 No. 60950-00, PSB, ICES-003 Class A, AS/NZS 3548 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 48.9 cm |
| Device Type: | Network monitoring device |
| Expansion Slots: | 2 expansion slot |
| Features: | MPLS support, VLAN support, ISL support, DiffServ support, manageable |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 8.9 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Installed Modules Qty (Max): | (2) |
| Interfaces: | 1 x management - DB-9 ¦ 2 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Bluecoat |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, UDP/IP |
| Performance: | Shaping Link Size: 45 Mbps |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Status Indicators: | Link/activity |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 12.6 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Built-in Devices: | Status LCD |
|---|---|
| Capacity: | VPN tunnels: 300 ¦ Security policies: 2048 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, GOST, EN 60950, EN 61000-3-2, UL 1950, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, FCC Part 15 B, EMC, CSA C22.2 No. 60950-00, PSB, ICES-003 Class A, AS/NZS 3548 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 48.9 cm |
| Device Type: | Network monitoring device |
| Expansion Slots: | 2 expansion slot |
| Features: | MPLS support, VLAN support, ISL support, DiffServ support, manageable |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 8.9 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Installed Modules Qty (Max): | (2) |
| Interfaces: | 1 x management - DB-9 ¦ 2 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Bluecoat |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, UDP/IP |
| Performance: | Shaping Link Size: 45 Mbps |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Status Indicators: | Link/activity |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 12.6 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: