Bluecoat PS9500-L045M-2000
Blue Coat / Packeteer PacketShaper 9500, Copper GigE, up to 45 Mbps shaping, 2000 classes
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, GOST, EN 60950, EN 61000-3-2, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, FCC Part 15 B, EMC, CSA C22.2 No. 60950-00, ICES-003 Class A, AS/NZS 3548 |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 48.9 cm |
| Device Type: | Network monitoring device |
| Expansion Slots: | 2 expansion slot |
| Features: | MPLS support, VLAN support, ISL support, traffic shaping, DiffServ support, manageable |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 8.9 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% |
| Installed Modules Qty (Max): | (2) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 x 2 ¦ 1 x management - DB-9 |
| Manufacturer: | Bluecoat |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, UDP/IP |
| Power Consumption Operational: | 199 Watt |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 12.3 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, GOST, EN 60950, EN 61000-3-2, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, FCC Part 15 B, EMC, CSA C22.2 No. 60950-00, ICES-003 Class A, AS/NZS 3548 |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 48.9 cm |
| Device Type: | Network monitoring device |
| Expansion Slots: | 2 expansion slot |
| Features: | MPLS support, VLAN support, ISL support, traffic shaping, DiffServ support, manageable |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 8.9 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% |
| Installed Modules Qty (Max): | (2) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 x 2 ¦ 1 x management - DB-9 |
| Manufacturer: | Bluecoat |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, UDP/IP |
| Power Consumption Operational: | 199 Watt |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 12.3 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: