Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | Concurrent users: 900 |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CSA, UL, TUV GS, C-Tick, BSMI, TUV S, VCCI Class A ITE, EN55022 Class A, CCC, MIC, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, KCC |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 42.8 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive: | 250 GB x 2 - SATA 1.5Gb/s |
| Height: | 4.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Interfaces: | 2 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x 100Base-TX (management) |
| Manufacturer: | Bluecoat |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| OS Provided: | SGOS MACH5 Edition |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Provided: | 150 Watt |
| RAM: | 4 GB |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 8.7 kg |
| Width: | 37.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Capacity: | Concurrent users: 900 |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CSA, UL, TUV GS, C-Tick, BSMI, TUV S, VCCI Class A ITE, EN55022 Class A, CCC, MIC, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, KCC |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 42.8 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive: | 250 GB x 2 - SATA 1.5Gb/s |
| Height: | 4.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Interfaces: | 2 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x 100Base-TX (management) |
| Manufacturer: | Bluecoat |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| OS Provided: | SGOS MACH5 Edition |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Provided: | 150 Watt |
| RAM: | 4 GB |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 8.7 kg |
| Width: | 37.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: