Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | Recommended employee count: unlimited |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, UL, TUV GS, C-Tick, BSMI, CISPR 24, EN 61000-3-2, ICES-003, TUV S, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, CCC, CSA C22.2 No. 950, GB 17625.1, VCCI V-3, GB 9254, CNS 13438, RoHS 2011/65/EU, GOST-R 51318.24, NOM-019, GOST-R 51318.22, |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 66.7 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x PCI Express |
| Features: | Manageable, IPv6 support, built-in hardware bypass, SSL acceleration |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive: | HDD hot-swap 1 TB x 15 - SAS |
| Height: | 17.2 cm |
| Height (Rack Units): | 4U |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x management |
| Manufacturer: | Bluecoat |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Provided: | 750 Watt |
| Power Redundancy: | Yes |
| RAM: | 64 GB |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 40 kg |
| Width: | 42.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Capacity: | Recommended employee count: unlimited |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, UL, TUV GS, C-Tick, BSMI, CISPR 24, EN 61000-3-2, ICES-003, TUV S, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, CCC, CSA C22.2 No. 950, GB 17625.1, VCCI V-3, GB 9254, CNS 13438, RoHS 2011/65/EU, GOST-R 51318.24, NOM-019, GOST-R 51318.22, |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 66.7 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x PCI Express |
| Features: | Manageable, IPv6 support, built-in hardware bypass, SSL acceleration |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive: | HDD hot-swap 1 TB x 15 - SAS |
| Height: | 17.2 cm |
| Height (Rack Units): | 4U |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x management |
| Manufacturer: | Bluecoat |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Provided: | 750 Watt |
| Power Redundancy: | Yes |
| RAM: | 64 GB |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 40 kg |
| Width: | 42.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: