Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | RADIUS |
|---|---|
| Capacity: | Managed devices: 25 |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, RoHS |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 55.1 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Features: | Firewall protection, VPN support, manageable, Intrusion Prevention System (IPS) |
| Form Factor: | External |
| Hard Drive: | 500 GB x 4 |
| Height: | 4.4 cm |
| Height (Rack Units): | 1U |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 5 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Checkpoint |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports Qty: | 5 |
| Power Consumption Operational: | 136 Watt |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| RAID Level: | RAID 10 |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 13 kg |
| Width: | 43.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Check Point, Deutschland, Oskar-Messter-Straße 13, Ismaning, 85737, contact-germany @ checkpoint.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Check Point, Deutschland, Oskar-Messter-Straße 13, Ismaning, 85737, contact-germany @ checkpoint.com |
| GPSR - EU responsible person: | Check Point, Deutschland, Oskar-Messter-Straße 13, Ismaning, 85737, contact-germany @ checkpoint.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Authentication Method: | RADIUS |
|---|---|
| Capacity: | Managed devices: 25 |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, RoHS |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 55.1 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Features: | Firewall protection, VPN support, manageable, Intrusion Prevention System (IPS) |
| Form Factor: | External |
| Hard Drive: | 500 GB x 4 |
| Height: | 4.4 cm |
| Height (Rack Units): | 1U |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 5 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Checkpoint |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports Qty: | 5 |
| Power Consumption Operational: | 136 Watt |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| RAID Level: | RAID 10 |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 13 kg |
| Width: | 43.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Check Point, Deutschland, Oskar-Messter-Straße 13, Ismaning, 85737, contact-germany @ checkpoint.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Check Point, Deutschland, Oskar-Messter-Straße 13, Ismaning, 85737, contact-germany @ checkpoint.com |
| GPSR - EU responsible person: | Check Point, Deutschland, Oskar-Messter-Straße 13, Ismaning, 85737, contact-germany @ checkpoint.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: