Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | 1 x network cable ¦ 1 x serial cable |
|---|---|
| Capacity: | Connection / user qty: 6000 - 12000 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 73.7 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Expansion Bays: | 22 (total) / 14 (free) x hot-swap - 2.5" |
| Features: | Auto-negotiation, LDAP support, antivirus analysis, anti-spam protection, Data Loss Prevention (DLP) |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive: | HDD hot-swap 600 GB x 8 - SATA 3Gb/s - 2.5" SFF |
| Height: | 8.9 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x management - RJ-45 ¦ 2 x USB 2.0 - Type A ¦ 1 x 1000Base-T (management) - RJ-45 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Provided: | 650 Watt |
| Power Redundancy: | Yes |
| Processors Installed: | 2 x Intel Xeon E5-2600 series 2.7 GHz |
| RAID Level: | RAID 10 |
| RAM: | 32 GB DDR3 SDRAM |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | Telnet, HTTP, HTTPS, SSH, CLI |
| Software Included: | Drivers & Utilities |
| Status Indicators: | Power, temperature, system, HDD activity, link/activity, fan |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V |
| Width: | 48.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Cables Included: | 1 x network cable ¦ 1 x serial cable |
|---|---|
| Capacity: | Connection / user qty: 6000 - 12000 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 73.7 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Expansion Bays: | 22 (total) / 14 (free) x hot-swap - 2.5" |
| Features: | Auto-negotiation, LDAP support, antivirus analysis, anti-spam protection, Data Loss Prevention (DLP) |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive: | HDD hot-swap 600 GB x 8 - SATA 3Gb/s - 2.5" SFF |
| Height: | 8.9 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x management - RJ-45 ¦ 2 x USB 2.0 - Type A ¦ 1 x 1000Base-T (management) - RJ-45 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Provided: | 650 Watt |
| Power Redundancy: | Yes |
| Processors Installed: | 2 x Intel Xeon E5-2600 series 2.7 GHz |
| RAID Level: | RAID 10 |
| RAM: | 32 GB DDR3 SDRAM |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Remote Management Protocol: | Telnet, HTTP, HTTPS, SSH, CLI |
| Software Included: | Drivers & Utilities |
| Status Indicators: | Power, temperature, system, HDD activity, link/activity, fan |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V |
| Width: | 48.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: