Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, EN 61000-3-2, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, CSA C22.2 No. 60950-1, EN 60825-1, EN 60825-2, PCI DSS, HIPAA, SOX, VCCI Class A |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Depth: | 43.84 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Encryption Algorithm: | SHA |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x expansion slot |
| Features: | Flow control, store and forward, sFlow, J-Flow, redundant hot swappable fans, IPFIX |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive: | HDD hot-swap 1 TB x 6 - SATA 3Gb/s / SAS |
| Height: | 8.8 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Humidity Range Operating: | 8 - 90% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 1 |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x management - RJ-45 |
| Manufacturer: | Juniper HPE |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Performance: | Event traffic: 5000 events per second ¦ Flow capacity: 100000 flows per minute |
| Ports Qty: | 4 |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Provided: | 250 Watt |
| Power Redundancy: | Optional |
| Processors Installed: | 1 x |
| RAID Level: | RAID 10 |
| RAM: | 32 GB |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 12.7 kg |
| Width: | 45 cm |
| GPSR - economic actor: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
| GPSR - EU responsible person: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, EN 61000-3-2, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, CSA C22.2 No. 60950-1, EN 60825-1, EN 60825-2, PCI DSS, HIPAA, SOX, VCCI Class A |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Depth: | 43.84 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Encryption Algorithm: | SHA |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x expansion slot |
| Features: | Flow control, store and forward, sFlow, J-Flow, redundant hot swappable fans, IPFIX |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive: | HDD hot-swap 1 TB x 6 - SATA 3Gb/s / SAS |
| Height: | 8.8 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Humidity Range Operating: | 8 - 90% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 1 |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x management - RJ-45 |
| Manufacturer: | Juniper HPE |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Performance: | Event traffic: 5000 events per second ¦ Flow capacity: 100000 flows per minute |
| Ports Qty: | 4 |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Provided: | 250 Watt |
| Power Redundancy: | Optional |
| Processors Installed: | 1 x |
| RAID Level: | RAID 10 |
| RAM: | 32 GB |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 12.7 kg |
| Width: | 45 cm |
| GPSR - economic actor: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
| GPSR - EU responsible person: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
Sebastian Wundrack is your contact person for: