Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, ICES-003 Class A, RoHS, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, VCCI Class A, KN22 Class A, AS/NZS CISPR 22, CSA 22.2 No. 60950-1, EN |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 56.7 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Encryption Algorithm: | SHA |
| Features: | Flow control, store and forward, sFlow, NetFlow, J-Flow, IPFIX, 4 fans |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive: | HDD 900 GB x 6 - SATA 3Gb/s / SAS - 2.5" |
| Height: | 4.3 cm |
| Height (Rack Units): | 1U |
| Humidity Range Operating: | 8 - 90% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x console - RJ-45 ¦ 2 x 10Gb Ethernet - SFP+ |
| Manufacturer: | Juniper HPE |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Performance: | Event traffic: 5000 events per second ¦ Flow capacity: 100000 flows per minute |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Provided: | 650 Watt |
| Power Redundancy: | Yes |
| Processors Installed: | 1 x |
| RAID Level: | RAID 10 |
| RAM: | 64 GB |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 12.7 kg |
| Width: | 43.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
| GPSR - EU responsible person: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, ICES-003 Class A, RoHS, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, VCCI Class A, KN22 Class A, AS/NZS CISPR 22, CSA 22.2 No. 60950-1, EN |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 56.7 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Encryption Algorithm: | SHA |
| Features: | Flow control, store and forward, sFlow, NetFlow, J-Flow, IPFIX, 4 fans |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive: | HDD 900 GB x 6 - SATA 3Gb/s / SAS - 2.5" |
| Height: | 4.3 cm |
| Height (Rack Units): | 1U |
| Humidity Range Operating: | 8 - 90% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x console - RJ-45 ¦ 2 x 10Gb Ethernet - SFP+ |
| Manufacturer: | Juniper HPE |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Performance: | Event traffic: 5000 events per second ¦ Flow capacity: 100000 flows per minute |
| Power Device: | Internal power supply - hot-plug |
| Power Provided: | 650 Watt |
| Power Redundancy: | Yes |
| Processors Installed: | 1 x |
| RAID Level: | RAID 10 |
| RAM: | 64 GB |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 12.7 kg |
| Width: | 43.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
| GPSR - EU responsible person: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
Sebastian Wundrack is your contact person for: