Juniper NS-SA-3030A
Juniper NetScreen 3030a Advance Security Appliance - 2 x 10/100Base-TX , 1 x 10/100/1000Base-T
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | Connection / user qty: 250 |
|---|---|
| Communication Mode: | Half-duplex, full-duplex |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3 |
| Compliant Standards: | FCC Class B certified, TUV, TUV GS, VCCI Class B ITE, EN 60950, IEC 60950, UL 60950, CSA 22.2 No. 60950, CB |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Mbps |
| Depth: | 48.3 cm |
| Device Type: | VPN gateway |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | Full duplex capability, auto-negotiation, manageable, High Availability |
| Form Factor: | External |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% |
| Interfaces: | 1 x management - DB-9 ¦ 2 x 100Base-TX - RJ-45 |
| Manufacturer: | Juniper HPE |
| Max Operating Temperature: | 30 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Ports Qty: | 2 |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Provided: | 350 Watt |
| Remote Management Protocol: | SNMP |
| Status Indicators: | Power |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 8.4 kg |
| Width: | 45 cm |
| GPSR - economic actor: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
| GPSR - EU responsible person: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Capacity: | Connection / user qty: 250 |
|---|---|
| Communication Mode: | Half-duplex, full-duplex |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3 |
| Compliant Standards: | FCC Class B certified, TUV, TUV GS, VCCI Class B ITE, EN 60950, IEC 60950, UL 60950, CSA 22.2 No. 60950, CB |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Mbps |
| Depth: | 48.3 cm |
| Device Type: | VPN gateway |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | Full duplex capability, auto-negotiation, manageable, High Availability |
| Form Factor: | External |
| Height: | 4.4 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% |
| Interfaces: | 1 x management - DB-9 ¦ 2 x 100Base-TX - RJ-45 |
| Manufacturer: | Juniper HPE |
| Max Operating Temperature: | 30 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Ports Qty: | 2 |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Provided: | 350 Watt |
| Remote Management Protocol: | SNMP |
| Status Indicators: | Power |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 8.4 kg |
| Width: | 45 cm |
| GPSR - economic actor: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
| GPSR - EU responsible person: | Juniper Networks GmbH, Deutschland, Oskar-Schlemmer-Str. 15, München, 80807, info @ juniper.net |
Sebastian Wundrack is your contact person for: