Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Authentication Method: | Active Directory |
|---|---|
| Capacity: | Maximum VPN sessions: 25 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Compliant Standards: | CB, FCC, CISPR, CIPA |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 13.2 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Features: | Firewall protection, DHCP support, NAT support, load balancing, VLAN support, traffic shaping, content filtering, Intrusion Prevention System (IPS), wall mountable, Quality of Service (QoS), 3G/4G USB Dongle Support, Link Aggregation |
| Form Factor: | External |
| Height: | 2.5 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Interfaces: | 2 x 1000Base-T - RJ-45 (WAN) ¦ 8 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x 1000Base-T (PoE+) - RJ-45 |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | L2TP, IPSec, PPPoE, DHCP |
| Performance: | Firewall throughput: 250 Mbps ¦ Advanced security throughput: 100 Mbps |
| Ports Qty: | 10 |
| Power Consumption Operational: | 72 Watt |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE+ |
| Routing Protocol: | MPLS |
| Version: | original |
| Weight: | 1.53 kg |
| Width: | 25.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Authentication Method: | Active Directory |
|---|---|
| Capacity: | Maximum VPN sessions: 25 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Compliant Standards: | CB, FCC, CISPR, CIPA |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 13.2 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Features: | Firewall protection, DHCP support, NAT support, load balancing, VLAN support, traffic shaping, content filtering, Intrusion Prevention System (IPS), wall mountable, Quality of Service (QoS), 3G/4G USB Dongle Support, Link Aggregation |
| Form Factor: | External |
| Height: | 2.5 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Interfaces: | 2 x 1000Base-T - RJ-45 (WAN) ¦ 8 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x 1000Base-T (PoE+) - RJ-45 |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | L2TP, IPSec, PPPoE, DHCP |
| Performance: | Firewall throughput: 250 Mbps ¦ Advanced security throughput: 100 Mbps |
| Ports Qty: | 10 |
| Power Consumption Operational: | 72 Watt |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE+ |
| Routing Protocol: | MPLS |
| Version: | original |
| Weight: | 1.53 kg |
| Width: | 25.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: