Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | External detachable |
|---|---|
| Antenna Qty: | 2 |
| Built-in Devices: | Modem |
| Cables Included: | 2 x network cable |
| Capacity: | Maximum number of users: 50 ¦ Maximum number of configured SSIDs: 4 |
| Cloud-Managed: | Yes |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11n, IEEE 802.3at, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Connectivity Technology: | Wireless, wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Data Transfer Rate: | 1.3 Gbps |
| Depth: | 17.8 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Expansion Slots: | 1 SIM card |
| Features: | Firewall protection, DHCP support, NAT support, load balancing, layer 7 switching, VLAN support, traffic shaping, content filtering, Intrusion Detection System (IDS), Intrusion Prevention System (IPS), firmware upgradable, wall mountable, IPSec Virtual Pr |
| Form Factor: | Desktop |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Height: | 2.7 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Included Accessories: | Mounting kit, SIM card ejector |
| Installed Qty: | 1 |
| Interfaces: | 2 x 1000Base-T - RJ-45 (WAN) ¦ 8 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x 1000Base-T (PoE+) - RJ-45 ¦ 1 x USB 2.0 - Type A |
| Localisation: | North America |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Mobile Communication Protocol: | LTE |
| Network / Transport Protocol: | L2TP, IPSec, PPPoE, DHCP |
| Performance: | Firewall throughput: 450 Mbps ¦ VPN throughput: 200 Mbps ¦ Advanced security throughput: 300 Mbps |
| Ports Qty: | 10 |
| Power Consumption Operational: | 89 Watt |
| Power Device: | External power adapter |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE+ |
| Power Provided: | 100 Watt |
| Remote Management Protocol: | HTTP |
| Routing Protocol: | Static IP routing, MPLS |
| Version: | original |
| Weight: | 1.18 kg |
| Width: | 28.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Antenna: | External detachable |
|---|---|
| Antenna Qty: | 2 |
| Built-in Devices: | Modem |
| Cables Included: | 2 x network cable |
| Capacity: | Maximum number of users: 50 ¦ Maximum number of configured SSIDs: 4 |
| Cloud-Managed: | Yes |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11n, IEEE 802.3at, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Connectivity Technology: | Wireless, wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Data Transfer Rate: | 1.3 Gbps |
| Depth: | 17.8 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Expansion Slots: | 1 SIM card |
| Features: | Firewall protection, DHCP support, NAT support, load balancing, layer 7 switching, VLAN support, traffic shaping, content filtering, Intrusion Detection System (IDS), Intrusion Prevention System (IPS), firmware upgradable, wall mountable, IPSec Virtual Pr |
| Form Factor: | Desktop |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Height: | 2.7 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Included Accessories: | Mounting kit, SIM card ejector |
| Installed Qty: | 1 |
| Interfaces: | 2 x 1000Base-T - RJ-45 (WAN) ¦ 8 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x 1000Base-T (PoE+) - RJ-45 ¦ 1 x USB 2.0 - Type A |
| Localisation: | North America |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Mobile Communication Protocol: | LTE |
| Network / Transport Protocol: | L2TP, IPSec, PPPoE, DHCP |
| Performance: | Firewall throughput: 450 Mbps ¦ VPN throughput: 200 Mbps ¦ Advanced security throughput: 300 Mbps |
| Ports Qty: | 10 |
| Power Consumption Operational: | 89 Watt |
| Power Device: | External power adapter |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE+ |
| Power Provided: | 100 Watt |
| Remote Management Protocol: | HTTP |
| Routing Protocol: | Static IP routing, MPLS |
| Version: | original |
| Weight: | 1.18 kg |
| Width: | 28.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: