Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | Maximum number of users: 200 ¦ Maximum VPN sessions: 100 |
|---|---|
| Compliant Standards: | CB, FCC, CISPR |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 25.4 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Features: | Firewall protection, DMZ port, NAT support, VLAN support, Syslog support, traffic shaping, content filtering, firmware upgradable, IPSec Virtual Private Network (VPN), event log, Quality of Service (QoS), Stateful Packet Inspection Firewall (SPIF), 3G/4G |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive (2nd): | HDD - 1 TB x 1 |
| Height: | 4.4 cm |
| Height (Rack Units): | 1U |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Interfaces: | 10 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x - SFP (mini-GBIC) ¦ 1 x USB - Type A ¦ 1 x 1000Base-T (management) - RJ-45 |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | L2TP, IPSec, PPPoE, DHCP |
| Performance: | Firewall throughput: 500 Mbps ¦ Advanced security throughput: 200 Mbps |
| Power Consumption Operational: | 32 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 4.1 kg |
| Width: | 48.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Firewalls International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Firewalls International.pdf |
| Capacity: | Maximum number of users: 200 ¦ Maximum VPN sessions: 100 |
|---|---|
| Compliant Standards: | CB, FCC, CISPR |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 25.4 cm |
| Device Type: | Security appliance |
| Features: | Firewall protection, DMZ port, NAT support, VLAN support, Syslog support, traffic shaping, content filtering, firmware upgradable, IPSec Virtual Private Network (VPN), event log, Quality of Service (QoS), Stateful Packet Inspection Firewall (SPIF), 3G/4G |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Hard Drive (2nd): | HDD - 1 TB x 1 |
| Height: | 4.4 cm |
| Height (Rack Units): | 1U |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Interfaces: | 10 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x - SFP (mini-GBIC) ¦ 1 x USB - Type A ¦ 1 x 1000Base-T (management) - RJ-45 |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | L2TP, IPSec, PPPoE, DHCP |
| Performance: | Firewall throughput: 500 Mbps ¦ Advanced security throughput: 200 Mbps |
| Power Consumption Operational: | 32 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 4.1 kg |
| Width: | 48.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: