Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | Power cable - integrated - 1.8 m ¦ USB cable |
|---|---|
| Compliant Standards: | GOST, NEMKO, UL 1363, RoHS, REACH |
| Dataline Surge Protection: | Phone line - RJ-11 ¦ Ethernet 10/100/1000Base-T - RJ-45 |
| Depth: | 38.2 cm |
| Device Type: | UPS - external |
| Features: | Audible alarm, LCD display |
| Frequency Provided: | 50/60 Hz |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Height: | 25 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% |
| Input Connectors: | Power CEE 7/7 |
| Input Voltage: | AC 230 V |
| Interfaces: | 1 x management (USB) |
| Manufacturer: | APC Schneider |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Output Voltage: | AC 230 V 50/60 Hz |
| Power Capacity: | 540 Watt / 900 VA |
| Power Output Connectors Details: | 3 x power CEE 7/7 (UPS and surge) ¦ 2 x power CEE 7/7 (surge) |
| Quantity: | 1 |
| Recharge Time: | 8 hours |
| Remote Management Interface: | USB |
| Run Time (Up To): | 9 min at full load |
| Shipping Depth: | 33.7 cm |
| Shipping Height: | 48.7 cm |
| Shipping Weight: | 12.4 kg |
| Shipping Width: | 22.5 cm |
| Software Included: | APC PowerChute Personal Edition |
| Sound Emission: | 45 dBA |
| Surge Energy Rating: | 600 Joules |
| Surge Suppression: | Yes |
| Technology: | Lead Acid |
| Version: | original |
| Weight: | 10.7 kg |
| Width: | 10 cm |
| GPSR - economic actor: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| GPSR - EU responsible person: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| Warnings: | Warnings UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Cables Included: | Power cable - integrated - 1.8 m ¦ USB cable |
|---|---|
| Compliant Standards: | GOST, NEMKO, UL 1363, RoHS, REACH |
| Dataline Surge Protection: | Phone line - RJ-11 ¦ Ethernet 10/100/1000Base-T - RJ-45 |
| Depth: | 38.2 cm |
| Device Type: | UPS - external |
| Features: | Audible alarm, LCD display |
| Frequency Provided: | 50/60 Hz |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Height: | 25 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% |
| Input Connectors: | Power CEE 7/7 |
| Input Voltage: | AC 230 V |
| Interfaces: | 1 x management (USB) |
| Manufacturer: | APC Schneider |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Output Voltage: | AC 230 V 50/60 Hz |
| Power Capacity: | 540 Watt / 900 VA |
| Power Output Connectors Details: | 3 x power CEE 7/7 (UPS and surge) ¦ 2 x power CEE 7/7 (surge) |
| Quantity: | 1 |
| Recharge Time: | 8 hours |
| Remote Management Interface: | USB |
| Run Time (Up To): | 9 min at full load |
| Shipping Depth: | 33.7 cm |
| Shipping Height: | 48.7 cm |
| Shipping Weight: | 12.4 kg |
| Shipping Width: | 22.5 cm |
| Software Included: | APC PowerChute Personal Edition |
| Sound Emission: | 45 dBA |
| Surge Energy Rating: | 600 Joules |
| Surge Suppression: | Yes |
| Technology: | Lead Acid |
| Version: | original |
| Weight: | 10.7 kg |
| Width: | 10 cm |
| GPSR - economic actor: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| GPSR - EU responsible person: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: