Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | Power cable 1.52 m |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS, REACH |
| Depth: | 30.5 cm |
| Device Type: | UPS - external |
| Features: | Wall mountable, audible alarm, Automatic Voltage Regulation (AVR), LED indicators, automatic self-test, predicitive failure notification, Intelligent Battery Management |
| Frequency Provided: | 50/60 Hz ± 1Hz |
| Frequency Required: | 50/60 Hz ± 5Hz |
| Height: | 9.25 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 90% |
| Input Connectors: | 1 x power CEE 7/7 |
| Input Voltage: | AC 230 V |
| Manufacturer: | APC Schneider |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Output Voltage: | AC 230 V 50/60 Hz |
| Output Waveform: | Stepped approximation to a sinewave |
| Power Capacity: | 450 Watt / 800 VA |
| Power Output Connectors Details: | 4 x power CEE 7/7 |
| Shipping Depth: | 37.3 cm |
| Shipping Height: | 23.7 cm |
| Shipping Weight: | 5.6 kg |
| Sound Emission: | 40 dBA |
| Surge Suppression: | Yes |
| Technology: | Lead Acid |
| Transfer Time: | 6 ms |
| UPS Technology: | Line interactive |
| Version: | original |
| Weight: | 5.3 kg |
| Width: | 16.05 cm |
| GPSR - economic actor: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| GPSR - EU responsible person: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| Warnings: | Warnings UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Cables Included: | Power cable 1.52 m |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS, REACH |
| Depth: | 30.5 cm |
| Device Type: | UPS - external |
| Features: | Wall mountable, audible alarm, Automatic Voltage Regulation (AVR), LED indicators, automatic self-test, predicitive failure notification, Intelligent Battery Management |
| Frequency Provided: | 50/60 Hz ± 1Hz |
| Frequency Required: | 50/60 Hz ± 5Hz |
| Height: | 9.25 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 90% |
| Input Connectors: | 1 x power CEE 7/7 |
| Input Voltage: | AC 230 V |
| Manufacturer: | APC Schneider |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Output Voltage: | AC 230 V 50/60 Hz |
| Output Waveform: | Stepped approximation to a sinewave |
| Power Capacity: | 450 Watt / 800 VA |
| Power Output Connectors Details: | 4 x power CEE 7/7 |
| Shipping Depth: | 37.3 cm |
| Shipping Height: | 23.7 cm |
| Shipping Weight: | 5.6 kg |
| Sound Emission: | 40 dBA |
| Surge Suppression: | Yes |
| Technology: | Lead Acid |
| Transfer Time: | 6 ms |
| UPS Technology: | Line interactive |
| Version: | original |
| Weight: | 5.3 kg |
| Width: | 16.05 cm |
| GPSR - economic actor: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| GPSR - EU responsible person: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: