Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cable Length: | 1.98 m |
|---|---|
| Cables Included: | Power cable 1.98 m |
| Colour: | Black |
| Compliant Standards: | TUV, RoHS, REACH, EAC, RCM |
| Depth: | 4.4 cm |
| Device Type: | Power distribution unit - rack-mountable |
| Features: | LCD display, current meter, firmware upgradable |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Height: | 150.6 cm |
| Height (Rack Units): | 0U |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Included Accessories: | Mounting bracket |
| Input Connectors: | 1 x power IEC 60309 3P+N+PE |
| Input Voltage: | AC 400 V |
| Input Wiring: | 3-phase |
| Interfaces: | 1 x management (Ethernet) - RJ-45 ¦ 1 x sensor |
| Manufacturer: | APC Schneider |
| Max Electric Current: | 32 A |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Output Voltage: | AC 230 V |
| Power Capacity: | 22000 VA |
| Power Output Connectors Details: | 21 x power IEC 60320 C13 ¦ 3 x power IEC 60320 C19 |
| Remote Management Interface: | Ethernet |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Version: | original |
| Weight: | 2.49 kg |
| Width: | 6.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| GPSR - EU responsible person: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| Warnings: | Warnings UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Cable Length: | 1.98 m |
|---|---|
| Cables Included: | Power cable 1.98 m |
| Colour: | Black |
| Compliant Standards: | TUV, RoHS, REACH, EAC, RCM |
| Depth: | 4.4 cm |
| Device Type: | Power distribution unit - rack-mountable |
| Features: | LCD display, current meter, firmware upgradable |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Height: | 150.6 cm |
| Height (Rack Units): | 0U |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Included Accessories: | Mounting bracket |
| Input Connectors: | 1 x power IEC 60309 3P+N+PE |
| Input Voltage: | AC 400 V |
| Input Wiring: | 3-phase |
| Interfaces: | 1 x management (Ethernet) - RJ-45 ¦ 1 x sensor |
| Manufacturer: | APC Schneider |
| Max Electric Current: | 32 A |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Output Voltage: | AC 230 V |
| Power Capacity: | 22000 VA |
| Power Output Connectors Details: | 21 x power IEC 60320 C13 ¦ 3 x power IEC 60320 C19 |
| Remote Management Interface: | Ethernet |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Version: | original |
| Weight: | 2.49 kg |
| Width: | 6.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| GPSR - EU responsible person: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: