Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | Power cable - integrated - 2.4 m |
|---|---|
| Depth: | 8 cm |
| Designed For: | HPE Apollo 4510 Gen9 ¦ HPE ProLiant c3000, DL320e Gen8, DL320e Gen8 Base, DL320e Gen8 Entry, DL320e Gen8 Performance, DL320e Gen8 Special Server, DL320e Gen8 v2, DL320e Gen8 v2 Base, DL320e Gen8 v2 Performance, DL360e Gen8, DL360e Gen8 Base, DL360e Gen8 E |
| Device Type: | Power distribution unit |
| Height: | 159.7 cm |
| Input Connectors: | Power IEC 60320 C13, power IEC 60320 C19 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Electric Current: | 27.7 A |
| Power Capacity: | 11084 VA |
| Power Output Connectors Details: | 36 x power IEC 60320 C13 ¦ 6 x power IEC 60320 C19 |
| Version: | original |
| Width: | 5.03 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Cables Included: | Power cable - integrated - 2.4 m |
|---|---|
| Depth: | 8 cm |
| Designed For: | HPE Apollo 4510 Gen9 ¦ HPE ProLiant c3000, DL320e Gen8, DL320e Gen8 Base, DL320e Gen8 Entry, DL320e Gen8 Performance, DL320e Gen8 Special Server, DL320e Gen8 v2, DL320e Gen8 v2 Base, DL320e Gen8 v2 Performance, DL360e Gen8, DL360e Gen8 Base, DL360e Gen8 E |
| Device Type: | Power distribution unit |
| Height: | 159.7 cm |
| Input Connectors: | Power IEC 60320 C13, power IEC 60320 C19 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Electric Current: | 27.7 A |
| Power Capacity: | 11084 VA |
| Power Output Connectors Details: | 36 x power IEC 60320 C13 ¦ 6 x power IEC 60320 C19 |
| Version: | original |
| Width: | 5.03 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: